Історія Полтави


Сайт Бориса Тристанова

↵ Повернутись на головну
Підтримка проекту:

Карта ПриватБанку
4149 4390 0512 1235

Історія Полтави

Сайт Бориса Тристанова

Загадки салону Марії Башкірцевої у Полтаві

Марія Башкірцева та Полтава – де бувала знаменита “полтавська парижанка” – з якими художниками Полтави перегукуються роботи Марії – паралелі між її роботами та роботами полтавських майстрів – стиль одягання та емансипація.

Листопад 30, 2019 11:00 am

Галерея Мистецтв. Полтава, вул. Європейська 5

Організатор заходу

Марія Башкірцева визнаний митець у всьому світі, а що ми знаємо про свою землячку? Можливо хтось чув про її щоденник, хтось про те, що вона померла молодою, що гарно малювала, а що ще? А де бувала? Ми хочемо поглянути на нашу “парижанку” під новим кутом, відкрити таїни її романтичного образу, її сердечні секрети, наблизитись до глибин її творів та побачити саме паралелі з нашими митцями, а не паризькими.

Запрошуємо до салону пані Башкірцевої! Ви напевне подумали де він? Відповідаємо у нашому прекрасному художньому музеї!

Так саме у музеї є її роботи, альбом, бюст і все це ми зможемо побачити під час тематичної екскурсії з елементами театралізації та дізнаємось:
– які місця пані Марія відвідувала у Полтаві;
– з якими художниками Полтави перегукуються роботи Марії;
– паралелі між її роботами та роботами полтавських майстрів;
– стиль одягання та емансипація;
– як створювала свої картини наша героїня та хто для неї позував?

Все це і не тільки на новій екскурсії з елементами театралізації!

Зареєструватися можна:
– заповнивши форму https://forms.gle/RDfpiKpfm14FDXVv7
– зателефонувавши (066)515-87-85, (097)448-28-86

У Парижі, біля входу в Люксембурзький палац, є статуя «Безсмертя». На її постаменті викарбувані імена видатних людей, котрі замолоду відійшли у Вічність. Серед них — ​зовсім не французьке прізвище: Башкирцева. Між датами народження і смерті — ​неповні 26 літ, у які вклалося бурхливе духовне життя різнобічно обдарованої людини.

Вона майже не відома сучасним українцям, однак картини, скульптури та знаменитий щоденник дівчини, що народилася під Диканькою, в селі Гавронці на Полтавщині, знає весь світ. Більше того, вона стала першою жінкою-митцем, чиї полотна представлені в Луврі

«Мені тринадцять років, якщо я буду втрачати час, то що ж із мене вийде? Так багато справ, а життя таке коротке!» Марія Башкірцева