Історія Полтави


Сайт Бориса Тристанова

↵ Повернутись на головну
Підтримка проекту:

Карта ПриватБанку
4149 4390 0512 1235

Історія Полтави

Сайт Бориса Тристанова

Хорова капела ім. Т. Г. Шевченка

Створена у грудні 1918 р. Її творчості передувала культурно-просвітницька робота аматорських хорів Полтавського товариства “Боян”.

У 1918—1934 рр. художнім керівником Полтавської хорової капели був український хоровий диригент, композитор і педагог Попадич Федір Миколайович (1877—1943). У 1922 р. капела об’єднувала 60 осіб — З0 чоловіків і З0 жінок. З роками кількісний склад капели змінювався, але пропорції хорових партій завжди були витримані. Капела стала справжнім осередком музичного життя міста, брала участь у святкових концертах, у святах пісні, у концертах, присвячених пам’яті Т. Шевченка, К. Стеценка, творчих вечорах М. Заньковецької, проводжала в останню путь українського письменника Панаса Мирного.

Разом з хором В. ВерховинцяО. В. Свешникова, симфонічним оркестром О. Єрофеєва, за участю І. Козловського капела дала ряд благодійних концертів на користь голодуючих Поволжя, для частин Червоної Армії, на заводах і в селах Полтавщини. Одночасно хорова капела була творчою майстернею композиторської діяльності її керівника Ф. М. Попадича. Саме тут вперше були виконані його хорові твори. Хорова капела також виконувала українські народні пісні для хору (“Спи моя дитино”, “Ой, у полі вітер віє”), які були записані на Полтавщині і аранжировані Ф. М. Попадичем. У 1931 р. Полтавська хорова капела виборола звання лауреата Першої олімпіади УРСР, що проходила в тодішній столиці України м. Харкові.

Полтавщина: Енциклопедичний довідник (За ред. А.В. Кудрицького.- К.: УЕ, 1992). Стор. 736-737