Історія Полтави


Сайт Бориса Тристанова

↵ Повернутись на головну
Підтримка проекту:

Карта ПриватБанку
4149 4390 0512 1235

Історія Полтави

Сайт Бориса Тристанова

Малоросійська губернія

Малоросійська губернія — адміністративно-територіальна одиниця на Лівобережній Україні, створена за указом Павла І від 12 грудня 1796 р..

До її складу ввійшли Новгород-Сіверське і Чернігівське намісництво. Говтвянський, Градизький, Козелецький, Лубенський, Миргородський, Остерський, Переяславський, Пирятинський, Хорольськиіі повіти Київського намісництва і Костянтиноградський, Кременчуцький та Полтавський повіти Катеринославського намісництва.

Вся тер. Малоросійської губернії була розподілена на 20 повітів: Гадяцький, Глухівський, Зіньківський, Золотоніський, Козелецький, Конотопський, Кременчуцький, Лубенський, Мглинський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Переяславський, Пирятинський, Полтавський, Прилуцький, Роменський, Сосницький, Стародубський, Хорольський і Чернігівський. У кожному з них налічувалося приблизно по 55—60 тис. населення. Адміністративним центром Малоросійської губернії був Чернігів. Указом Сенату від 27 березня 1802 р. Малоросійська губернія ліквідована і натомість створені Полтавська та Чернігівська губернії.

Полтавщина: Енциклопедичний довідник (За ред. А.В. Кудрицького.- К.: УЕ, 1992). Стор. 511