Історія Полтави


Сайт Бориса Тристанова

↵ Повернутись на головну
Підтримка проекту:

Карта ПриватБанку
4149 4390 0512 1235

Історія Полтави

Сайт Бориса Тристанова

Міснагдім синагога

За своїми габаритами і архітектурному оформленню синагога Міснагдім представляло собою як би типове рішення культової споруди іудейського віросповідання середніх розмірів і місткості.

джерело:

К.В. Гладиш і Е.З. Цирульник “Полтава. Пам’ятники єврейської культури (історико-архітектурний нарис)” – Полтава. 1996.

Архітектурне рішення головного фасаду складено ритмом шести пілястр, які поділяють п'ять аркових вікон, обрамлених лиштвами, і завершуються сандриками. На головному фасаді були створені помилкові ризаліти по краях, які завершувалися на покрівлі невисокими парапетами. Кольорове рішення здійснювалося за рахунок контракту стін з червоної цегли і білим кольором виступаючих елементів декору. Як і інші культові споруди, синагога Міснагдім була закрита, будинок націоналізовано і використовувалося для господарських цілей. У повоєнний час будівля синагоги, що зберегла свої габарити, планування і несучі конструкції було пристосоване під їдальню-чебуречну.

У сімдесяті роки трест Громадське харчування реконструював будівлю колишньої синагоги під молодіжне кафе, які отримали у жителів міста назву "Трійка" (там за вхід стягувалася плата 3 рубля). Після організації в будівлі синагоги їдальнею, був проведений додатковий вхід з вулиці. При реконструкції приміщень під кафе, зовнішні стіни облицювали коричнево-червоною керамічною плиткою.

Без категорії